2016. máj 02.

Bajnokok Ligája elődöntők: visszavágók - Sport

írta: 789798879897987978

1.jpgKedden és szerdán ismét BL visszavágókat rendeznek, ahol megint két rendkívül izgalmas mérkőzést láthatunk majd.

Bayern München – Atletico Madrid

A két európai topcsapat első összecsapása pont olyan volt, mint amilyenre számítani lehetett: kevés helyzet, az Atleti kontrázik, a Bayern pedig birtokolja a labdát. Ennek ellenére a végeredmény sokak számára meglepő volt: Simeone gárdája majdhogynem simán, 1-0-ra múlta felül Guardiola Bayernjét. A madridiak kezdtek jobban, két kisebb helyzet után a 11. percben egy briliáns szóló után, a mindössze 21 éves Saul Niguez lőtt Neuer kapujába. Az idei kiírás egyik, ha nem a legszebb gólját láthattuk, ráadásul pont a bajorok ellen. A találat sokkolta a münchenieket, akik az első félidőben semmi említésre méltót nem vittek véghez, ellenben Griezmannal, aki a 30. percben duplázhatta volna meg csapata előnyét, ám Neuer védeni tudott. A második félidőre kicsit sikerült felpörögnie a németeknek, előbb Alaba találta el 35 méterről a keresztlécet, majd Javi Martinez fejelhetett tisztán egy szögletet követően.2.jpg

Guardiola is látta, valami nem működik, előbb Coman helyére jött Ribéry, majd Thiagot váltotta Müller, ám az egyenlítés így sem jött össze, sőt egy szépen felépített kontra végén Fernando Torres találta telibe a kapufát. Simeone ismét győzelmet aratott, zsinórban a hatodikat, hogy aztán a hétvégen a Rayo ellen behúzhassák a hetediket is: Griezmann csereként beállva lőtt nagy gólt, amivel hazai pályán 1-0ra nyertek. A Bayern ezzel ellentétben csak egy döntetlent ért el a Gladbach ellen az Allianz Arénában: Müller korai góljára Hahn felelt. Mind a madridi, mind a müncheni együttes erősen tartalékosan játszott: Simeone 4, Guardiola 3 játékost szerepeltetett a hétvégén a szerdai találkozóról. Jó hír a bajoroknál, hogy Boateng ismét bevethető, és már játszott is a hétvégén, de Robben továbbra is sérült. Az Atletinál Godin játéka kérdéses, de valószínűleg kedden is a Savic-Gimenez páros fog játszani a védelem tengelyében, ahogyan más posztokon sem valószínűek a változtatások. Ezzel ellentétben Guardiola alaposan törheti a fejét, hogy milyen tizeneggyel álljon ki: Ribéry és Müller már valószínűleg kezdeni fog, muszáj lenne gólt szerezniük, a 70% labdabirtoklás, habár elég szép adat (főleg egy BL-elődöntőben), a továbbjutáshoz kétségtelenül nem elég. Egy, az előzőhöz hasonló mérkőzést tartunk valószínűnek, ahol nagy szerepe lehet, hogy a Bayern München nem szerzett idegenbeli gólt.3.jpg

Real Madrid- Manchester City

Az előzőnél kevésbé színvonalas meccset láthattunk kedden, ezt egyesek Cristiano Ronaldo hiányának tudják be, ám az kétségtelen, hogy mindkét csapattól többet vártunk. Egy defenzív Madrid és egy gyenge City csapott össze Manchesterben, és az egyetlen valamire való helyzet Pepe nevéhez fűződik, aki teljesen tisztán lőhetett kapura egy szögletet követően, ám Hart kis szerencsével hárítani tudott. A Real nagyobb arányban birtokolta a labdát, és az utolsó fél órában egyértelműen irányított, de még ez is messze kevés, annak ellenére, hogy Karim Benzemát még a második félidő elején le kellett hozni. A City halvány hazai teljesítményére talán David Silva hiánya lehet a magyarázat, aki az első félidőben sérült meg (rá Pellegrini nyilatkozata szerint 2-3 hét kényszerpihenő vár). A királyiak bánhatják, hogy nem jött össze az idegenben lőtt gól, de ez az állás is nekik kedvez.4.jpg

A madridiak egy szerény 0-1-es győzelemmel hangoltak a visszavágóra, ami azt tekintve, hogy igencsak tartalékosan álltak fel (Benzemán és CR-en kívül Kroost, Pepét, Marcelót, és Carvajalt is pihentette Zidane) és hogy ugyanitt a Barca kikapott, végül is egész jó eredmény. Gareth Bale megint nagyot játszott, az ő góljával nyertek, csak úgy, mint egy héttel korábban a Rayo ellen, amikor duplázni tudott. A hátrányuk az Atletivel és a Barcával szemben azonban még mindig 1 pont, két fordulóval a bajnokság vége előtt már-már leküzdhetetlennek tűnik. Azt viszont mindenképp meg kell jegyezni, hogy Zinedine Zidane remek munkát végez a csapattal januári kinevezése óta: a bajnokságban veretlen, a listavezetővel szembeni 12 pontból 11-et ledolgozott, és a BL-ben is menetel a csapat (a kis wolfsburgi zökkenő ellenére). Pellegrini és City idei teljesítménye ennek majdnem tökéletes ellentéte: az FA kupából és a Ligakupából is kiestek, a bajnokságban az összes nagycsapat leszerepelése ellenére is csak 4.-ek(!). Ahhoz képest, hogy milyen erős a keretük, mennyit költenek, és mennyi sztárt vonultatnak fel, ez egy iszonyúan gyenge szezon lenne, ha nem lenne a Bajnokok Ligájában nyújtott teljesítményük. Történelmük során először elődöntősök, és egyedüli angol csapatként vannak ott a legjobb 4-ben, a legnehezebb csoportban végeztek első helyen (megelőzve a tavalyi döntős Juventust), és kiejtették az esélyesebb PSG-t. Mindezek ellenére valószínűnek tűnik, hogy a Madrid véget vet a menetelésnek (elvileg már Ronaldoval és Benzemával kiegészülve), hiszen idén a BL-ben hazai pályán még gólt sem kaptak, papíron sokkal erősebbek, és jobb formában vannak, de a City is bizonyította már, hogy nem mindig a papírforma érvényesül.5.jpg